Blog – Transport

Artykuły w polskim internecie. Masz własną stronę? Opisz temat, na którym się znasz i dodaj linki pozycjonujące.

29 czerwca 2012

Inteligentny Dom | Inteligentny Budynek | Automatyka Budynku Fibaro WrocławPrzeglądając Internet trafiłem na artykuł „Polityki” pt.: „Dobry cieć na procesorach” z 30 listopada 2005 roku. Ech, zamierzchłe czasy – westchną niektórzy. I będą mieli dużo racji.
Jest to tekst mówiący o dobrodziejstwach inteligentnego budynku. Czyta się go jednak pewnym rozbawieniem. Nie tylko ze względu na upływ czasu.

– Firma, która montuje systemy i jest tu źródłem wszelkiej wiedzy, chwali się jak to po pierwszym spotkaniu większość ich potencjalnych klientów okazuje się ludźmi z listy najbogatszych Polaków. Cóż, można i tak zachwalać swój biznes…

Tłem artykułu są systemy oparte na założeniach KNX. Faktycznie jest to rozwiązanie dla najbogatszych. Tyle tylko, że nikt bez kapitału nie stawia obiektów przemysłowych, biurowców i apartamentowców czy też hoteli. Do takich to bowiem odbiorców skierowany jest przede wszystkim ten system. Po chwili zastanowienia jednak każdy z nas dojdzie też do wniosku, że nie tylko lista najbogatszych, dajmy na to stu Polaków, stawia nam biurowce i hotele…

Poza dyskusją jest jednak to, że ktoś, kto buduje sobie domek lub kupuje mieszkanie wybierze dla siebie automatykę budynku trzy – cztero krotnie tańszą tak w instalacji jak i późniejszej, codziennej eksploatacji!

Ciąg dalszy nastąpi…!
Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszą ofertą pod adresem: www.ecoring.pl

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.