Blog – Transport

Artykuły w polskim internecie. Masz własną stronę? Opisz temat, na którym się znasz i dodaj linki pozycjonujące.

24 listopada 2011

Jeżeli prowadzimy firmę transportową, spedycyjną bądź inny typ działalności handlowej, w którym ważną rolę odgrywa używanie pojazdów i flot samochodowych, z pewnością istotne jest dla nas utrzymywanie właściwego poziomu bezpieczeństwa kierowców, towarów i pojazdów. Niestety, czasem ciężko jest mieć wszystko pod kontrolą, zwłaszcza w momencie gdy nasi pracownicy znajdują się poza firmą. Na szczęście nowoczesny monitoring GPS umożliwia nam radzenie sobie z tym problemem w kompleksowy i pewny sposób.

Co stanowi największe zagrożenie dla kierowców w długich trasach? Są dwa podstawowe czynniki – niebezpieczna jazda i zmęczenie. Radzić sobie z obydwoma pomaga nam monitorowanie pojazdówlokalizator GPS zamontowany w każdym z naszych pojazdów może przekazywać bezpośrednio do biura informacje o niebezpiecznych zdarzeniach na drodze, gwałtownym hamowaniu czy przekraczaniu prędkości. Dzięki temu manager floty jest w stanie szybko zareagować i udzielić kierowcom potrzebnych wskazówek. Jeżeli nie ma możliwości zrobienia tego na bieżąco, zawsze może skorzystać z danych historycznych i ustalić, jakim aspektem pracy kierowców zająć się priorytetowo.

Drugim zagadnieniem jest wspomniane wyżej zmęczenie. Często kierowcy prowadzą samochody w trasie dłużej niż wynoszą nieprzekraczalne normy. Dzięki temu, że tachograf cyfrowy przekazuje nam informacje o ich aktywności, jesteśmy w stanie pilnować przestrzegania owych norm i jednocześnie dbać o komfort pracy i bezpieczeństwo kierowców.

To tylko niektóre aspekty działania monitoringu GPS, które ułatwiają zarządzanie flotą i utrzymywanie właściwego poziomu bezpieczeństwa w firmie. By dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze swoim dostawcą i dowiedz się, w jaki jeszcze sposób zadbać o swoich pracowników.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.