Blog – Transport

Artykuły w polskim internecie. Masz własną stronę? Opisz temat, na którym się znasz i dodaj linki pozycjonujące.

21 marca 2011

Każdego dnia nasze ciało otrzymuje ogromną dawkę rozmaitego pożywienia. Kłopot w tym, że wraz z korzystnymi dla zdrowia pokarmami dostarczamy swojemu ciału także pokaźny zestaw produktów bezwartościowych pod względem zdrowotnym. Klika minut przyjemności oznacza dla naszego ciała wiele godzin a nawet wiele lat kłopotów zdrowotnych. Za każdym razem jesteśmy świadomi, że to co jemy w tej chwili jest po prostu niezdrowe, ale myślimy sobie coś w rodzaju: jeden raz nie zaszkodzi. Oczyszczanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii odbywa się za pośrednictwem aż 7 dróg oczyszczania. Pięć najważniejszych to:
Jelito grube jest najważniejszym kanałem oczyszczania ciała. Nie strawione pozostałości pokarmu, śmieci są wydalane z organizmu właśnie tą drogą. Niezdrowa dieta zaopatruje jelito w potężna ilość substancji toksycznych. Zgniłe resztki jedzenia nawarstwiają się w jelitach tworząc z czasem kamienie kałowe. Zanieczyszczone jelita są powodem niemiłych objawów takich jak wzdęcia, wiatry, obstrukcje, przykry zapach z ust, nalot na języku, czy bóle brzucha. Oczyszczanie jelit jest więc niezmiernie ważnym elementem oczyszczania wewnętrznego. Najprościej jest oczyszczać jelita stosując suplementy diety z błonnikiem.
Wątroba to bardzo istotny kanał oczyszczania. Trucizny rozpuszczalne w tłuszczach tą drogą opuszczają organizm. Obłożona toksynami wątroba nie jest w stanie sprawować swoich funkcji. Jeśli wątroba choruje na skutek zanieczyszczenia, cały organizm traci zdrowie. Regularne oczyszczanie wątroby jest wobec tego niezwykle ważnym zadaniem dla każdego.
Nerki są organem za pomocą którego każdy organizm wydala zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie. To ogromnie istotny kanał wydalania. W nieczyszczonych nerkach osadza się piasek, a potem kamienie nerkowe. Oczyszczanie nerek potrzebuje dużej ilości czystej wody. Picie w ciągu dnia wody filtruje nerki i rozcieńcza toksyny. W ten sposób wystrzegamy się powstawania osadów i piasku w nerkach. Herbatki ziołowe oraz naturalne suplementy diety takie jak np. Spirulina lub Alf alfa również niejednokrotnie pomagają w oczyszczaniu nerek.
Tkanka tłuszczowa jest wyśmienitym śmietnikiem do upychania nadmiaru toksyn. Upakowane w tkance tłuszczowej toksyny są po prostu w miarę nieszkodliwe dla organizmu. W tkance tłuszczowej kumulują się zanieczyszczenia, które najczęściej utrzymują się w niej bardzo długo.
Skóra jest bardzo skutecznym kanałem wydalniczym. Wraz z potem wydostają się na zewnątrz produkty przemiany materii. Cuchnący pot zawiera dużą ilość toksyn. Wysypka, skaza, wypryski, wykwity, egzema są objawami oczyszczania organizmu z nadmiaru toksyn poprzez skórę. Dzieje się tak wtedy, gdy pozostałe kanały wydalnicze nie nadążają z usuwaniem toksyn. Najczęściej równocześnie z nosa wydostaje się śluzowo-ropna wydzielina a z płuc schodzi flegma. Jest to sygnał poważnego zanieczyszczenia organizmu.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.