Blog – Transport

Artykuły w polskim internecie. Masz własną stronę? Opisz temat, na którym się znasz i dodaj linki pozycjonujące.

8 listopada 2012

Panasonic dmc-ft3 to wielofunkcyjny i odporny na wodę lub wstrząsy kompakt, który spisze się w nawet najbardziej niesprzyjających warunkach zewnętrznych.

Aparat przyda się wtedy, kiedy będziemy chcieli zrobić zdjęcia pod wodą, po zanurkowaniu na głębokość do 12 metrów, a z opcjonalną obudową, nawet głębiej. Warto go również kupić, jeżeli planujemy fotografować w plenerze, bez obawy co do rozeznania naszej lokalizacji, bo tą aparat sprawnie wychwyci, dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS, głębokościomierzowi/wysokościomierzowi i kompasowi. Urządzenie posiada specjalne tryby do robienia ujęć na plaży, w górach i pod wodą, które w połączeniu z kreatorem zdjęć i możliwością generowania trójwymiarowych fotografii, są gwarantem, że uchwycimy dany obraz, w jego jak najbardziej rzeczywistym wymiarze.

Przeznaczenie urządzenia i jego specyfika ma swoje przełożenie również na samą konstrukcję aparatu. Ponieważ obudowa musi zabezpieczać wnętrze przed wodą i być odporna na upadki do 2 metrów, zawiera metaliczny panel, wzmocniony odpowiednimi materiałami ochronnymi. Obiektyw jest tu całkowicie schowany, choć brakuje osłony zabezpieczającej przednią soczewkę. Obudowa mieści również wszystkie niezbędne przyciski, a pod jej szczelnymi klapami chroni się karta pamięci SDHC oraz złącza USB, mini HDMI i wejście na akumulator.

Sercem Panasonic dmc-FT3 jest procesor Venus Engine FHD, który wraz z 12 megapikselową matrycą Hi-speed CCD o rozmiarze 1/2,33 cala, umożliwia rejestrowanie i oglądanie nie tylko zdjęć, ale i filmów w rozdzielczości Full High Definition. Aparat posiada szerokokątny obiektyw LEICA DC VARIO-ELMAR, a na tylnej ściance ekran LCD TFT o przekątnej 2,7 cala. Pamięć wewnętrzna wynosi 19 MB. Niektórzy dopatrują się w nim wad związanych ze słabą żywotnością akumulatora oraz minusów czułości ISO 100, która sprawia, że zdjęcie może zawierać plamki na obszarach jednolitego koloru, czyli tzw. szumy. Nie da się też ukryć, że aparat nie należy do tanich i wiąże się obecnie z wydatkiem ponad tysiąca złotych.

Więcej informacji: Panasonic dmc-ft3.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.