Blog – Transport

Artykuły w polskim internecie. Masz własną stronę? Opisz temat, na którym się znasz i dodaj linki pozycjonujące.

27 września 2011

W zeszłym roku wraz z moim najbliższym przyjacielem Mariuszem (siedzieliśmy w jednej ławce szkolnej w gimnazjum i liceum) postanowiliśmy stworzyć własny serwis internetowy, który w przyszłości miałby przynosić nam jakieś dochody finansowe. Wśród wielu pomysłów pojawiały się strony informacyjne, strony z ogłoszeniami. Nasz największy zachwyt wzbudził jednak serwis, który stanowił typową bazę firm, które działają na terenie miasta Katowice.

W naszej bazie znajdować miały się takie firmy jak: dentysta, lekarz, dekarz, sklep z materiałami budowlanymi czy też kancelaria prawna. Katowice potrzebowały tego typu strony, dlatego też z wielkim zapałem rozpoczęliśmy realizację projektu. Mariusz został obarczony odpowiedzialnością za realizację takich zadań jak: kodowanie strony oraz stworzenie projektu szaty graficznej, ja natomiast byłem zaabsorbowany wymyślaniem pomysłów dotyczących działania strony oraz ich charakteru. Byliśmy pewni, że mamy patent na zarabianie pieniędzy. Pech jednak chciał, że tuż po zakończeniu realizacji projektu dowiedzieliśmy się od znajomego prawnika, że nasz pomysł nie do końca jest zgodny z zasadami prawa.

Okazało się, że umieszczanie danych kontaktowych firm na naszej stronie internetowej bez zgody osób zainteresowanych jest niezgodne z prawem. Teoretycznie póki nasz serwis jest darmowy, robimy więc komuś darmową reklamę, jednak jeśli jakiś przedsiębiorca się uprze, to będzie mógł spokojnie posądzić nas łamanie praw, jakimi są między innymi prawa autorskie i bezpieczeństwo danych firmy, które nie zostały samowolnie udostępnione.
Tym samym nasz projekt stanął w martwym punkcie i jeszcze nie wiemy, czy będziemy go dalej ciągnąć. Musimy zastanowić się nad kontaktem z firmami, które ewentualnie chciałby korzystać z naszych usług.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.