Blog – Transport

Artykuły w polskim internecie. Masz własną stronę? Opisz temat, na którym się znasz i dodaj linki pozycjonujące.

2 listopada 2011

Czyż nie jest tak, że planując wakacje lub nawet weekendowy wyjazd, w ogóle nie szukamy atrakcji na wschodzie? Wybieramy się nad Morze Bałtyckie, w Tatry lub Bieszczady, a jeżeli dysponujemy większą kwotą, wykupujemy wczasy w Tunezji czy Egipcie, ewentualnie na południu Europy, na przykład w Chorwacji.

Tymczasem zaraz za naszą wschodnią granicą znajduje się równie wiele atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc. Faktem jest, że są one nieco gorzej przygotowane na przyjęcie turystów, gorzej oznakowane i trochę trudniej dostępne – dla jednych to wada, a dla innych zaleta, bo są to miejsca jeszcze pozbawione komercyjnych naleciałości. Takie, w których nikt nie wpycha Ci na siłę pamiątek z wakacji.

Idealnym miejscem, gdzie warto się udać jadąc w kierunku wschodnim, jest Wilno. Mało jest takich miast, które w niezwykły sposób łączą wygodę nowoczesnej metropolii i urok historycznego miasta. Stolica Litwy sprawdza się w tym doskonale, ponieważ możemy tam na przykład odwiedzić Ostrą Bramę, a zaraz potem udać się do nowoczesnego hotelu.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.