Blog – Transport

Artykuły w polskim internecie. Masz własną stronę? Opisz temat, na którym się znasz i dodaj linki pozycjonujące.

22 listopada 2011

Tym, co przyciąga najwięcej wczasowiczów w południowe rejony Europy, jest ciepłe morze z czystymi plażami i świetnie przygotowanymi kąpieliskami. Na takich wyjazdach korzystają w równym stopniu turyści, jak i tubylcy. Jedni dostają wymarzone wakacje, inni – wymarzone pieniądze.

Włochy to przede wszystkim woda, w końcu położone są na Półwyspie Apenińskim, więc morze jest tam niemal wszędzie. Nic więc dziwnego, że jest to największa atrakcja tego kraju. Najbardziej popularne miejsca, takie jak Rimini oraz Sycylia, przeżywają w środku sezonu prawdziwe zatrzęsienie, a turyści są tam wtedy na każdej ulicy.

Niemniej ciekawe jest tak zwane wnętrze kraju, czyli obszar niebędący wybrzeżem, ani linią brzegową. Bardzo często jest on również związany w jakiś sposób z wodą, a doskonałym tego przykładem jest Wenecja, czyli miasto gondoli i kanałów, tak charakterystyczne miejsce dla całych Włoch.

Jednakże, Italia to również kraj o bogatej i wyjątkowo długiej historii. Możemy się o tym przekonać zwiedzając setki, jeśli nie tysiące zabytkowych budynków, pochodzących zarówno z antyku, jak i z późniejszych epok.

Włochy to także kraj słynący z wyśmienitego wina, które uprawia się na całym terytorium kraju, szczególnie na Sycylii. Osobiście uważam, że Italia jest w stanie dać każdemu turyście dokładnie to, czego szuka, niezależnie od tego, jak wyobraża on sobie idealne wakacje. Tak więc zarówno miłośników leniuchowania, jak i aktywnego spędzania czasu zapraszamy do Włoch oraz okolicznych krajów i regionów.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.